Oferta

 
DEMONTAŻ  MEBLI

Czy demontować swoje meble i dlaczego lepiej nie, a jeśli już musisz to jak to zrobić dobrze.


Dlaczego na ogół odradzamy naszym klientom demontaż mebli ? Czy nie łatwiej byłoby nam wynosić pojedyncze deski niż szafę czy komodę w całości ? Oczywiście byłoby łatwiej, ale celem nie jest ułatwienie sobie pracy a dostarczenie mebla w niepogorszonym stanie do nowego mieszkania, a wiadomo, że rozkręcanie i ponowne skręcanie mebli nie zawsze im służy. Zwłaszcza współczesne meble ze sklejki źle to znoszą.
                                                           
Które meble muszą zostać zdemontowane przed wyniesieniem z mieszkania? Przede wszystkim te których nie da się wynieść inaczej bo po prostu nie mieszczą się w świetle drzwi lub na klatce schodowej. Również te elementy, które były robione na wymiar i są w jakiś sposób zespolone ze ścianami przeprowadzka mieszkania, a pomimo tego chcemy je zabrać, np. zabudowy kuchni, sypialni czy przedpokoju.

Najlepiej powierzyć zadanie demontażu mebli fachowcom z ekipy przeprowadzkowej, jeśli jednak chcemy to zrobić samodzielnie należy zapewnić sobie pomoc drugiej osoby, która będzie asekurowała odkręcane elementy mebla, aby zapobiec uszkodzeniom. Starannie schowajmy wszystkie rączki, zawiasy i śruby tak, aby bez problemu zmontować mebel w nowym miejscu. Czasem dobrze oznaczyć sobie zawiasy i skrzydła drzwi, zwłaszcza jeśli zabudowa nie jest idealnie symetryczna. Przy skomplikowanych zawiasach zrób im zdjęcie zanim je zdemontujesz przed przeprowadzką
------------------------------------------------------------------------------------
PRZEPROWADZKA MIESZKANIA
 
Przeprowadzka mieszkania może oznaczać zarówno przeprowadzkę niewielkiej kawalerki jak i dużego kilkupokojowego mieszkania o powierzchni zbliżonej do domu jednorodzinnego.
W zależności od wielkości mieszkania lub ilości zabieranych rzeczy należy dobrać odpowiednią wielkość samochodu do przeprowadzki. Jeżeli opuszczają Państwo niewielką kawalerkę, do zabrania jest kilka mebli i do 50 szt kartonów wystarczy autu typu bagażówka - standardowy bus do którego można zapakować umeblowanie  jednego pokoju. Przy przeprowadzce większego mieszkania 2-3 pokojowego o metrażu nie przekraczającym 50 m2  wystarczające będzie auto średniej  wielkości o powierzchni ładownej 20m3 typu kontener. Jeżeli planujemy przenieść mieszkanie powyżej 60m2, zwłaszcza z dużą ilością mebli i sprzętu AGD potrzebny będzie meblowóz. Wybierając wielkość auta do przeprowadzki nie zapominajmy o  uwzględnieniu rzeczy, które nie znajdują się w naszym mieszkaniu, ale które również chcemy zabrać na Ile osób noszących będzie nam potrzebne do przeprowadzki ?  To zależy od  ilości rzeczy do przeniesienia, ale także od wagi i gabarytów przenoszonych mebli. Kilka drobnych mebli i kartony? Windy w budynku? Prawdopodobnie wystarczy kierowca z pomocnikiem. Duże i ciężkie meble, albo duża ilość drobnych rzeczy lub wysokie piętra bez windy? Prawdopodobnie potrzebne będą  trzy lub cztery osoby.
W razie wątpliwości, bądź trudności z wyborem zapraszamy do kontaktu telefonicznego - rozwiejemy wszelkie obawy pomożemy dobrać odpowiedni samochód i liczbę osób noszących.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przeprowadzka z pianiniem

Pianino wśród większości osób słynie ze swojego delikatnego brzmienia. Wielu z nas odczuwa przyjemność i uniesienie słuchając kompozycji bardziej lub mniej znanych artystów. Za twórcę pianina uważa się Jana Schmidta który pod koniec XVIII wieku zaprojektował i stworzył swój instrument. Kilka usprawnień w konstrukcji i sposobie naciągu strun później,  pianino stało się ikoną statusu, klasyką każdego salonu i źródłem niekończącej się rozrywki.